Меню

Методика Домана

Трохи з історії створення… Народилася ця унікальна ідея більше півстоліття тому, коли молодий американський лікар-нейрохірург Глен Доман почав займатися лікуванням малюків із серйозними травмами мозку. Поступово він і його співробітники знайшли можливість не тільки вилікувати цих малюків, але розвивати їх інтелект так, що вони почали по своїм показникам випереджати в розвитку своїх однолітків. Успіх команди Домана був приголомшуючий, а його інститут у Філадельфії був названий «Інститутом прискореного розвитку дитини».

Доман створив просту і легку програму навчання здорових малюків, якою користуються небайдужі до дитячого розвитку батьки та вихователі. Глен Доман стає основоположником ідеї раннього розвитку дітей, в подальшому створив революцію в педагогіці і його ідеї широко  використовуються мільйонами людей у всьому світі.

З якого віку можна починати?

Методика працює по принципу, чим раніше, тим краще. Адже, малюк налаштований сприймати інформацію із зовнішнього світу з самого малечку. Методика Домана заснована на стимуляції центральної нервової системи і мозку дитини за допомогою дотику, зорового і слухового сприйняття. Найбільш ефективно цілеспрямовано впливати на розумові процеси дитини у віці до семи років. Але простіше за все, вважає автор методики, долучити до пізнання й бажанням дізнаватися нове і виділяти головне, в перший рік життя, починаючи навчання з самого народження маляти, то чому б цього не робити у візуальній формі, використовуючи при цьому картки.

Практика показує, що діти із задоволенням роздивляються картки з фруктами, овочами, кольорами, тваринами, словами, крапочками і т. д. Сприймаючи демонстрацію карток, як цікаву гру, також, як можливість побути з мамою, татом та іншими учасниками так званої гри, насолоджуватися процесом. Таке випереджувальне навчання стимулює розвиток різних відділів головного мозку,  у зв’язку з цим у дитини формується фотографічна пам'ять, малюк розвивається набагато швидше однолітків, з раннього дитинства відкриває для себе світ енциклопедичних знань.

Методика Домана дає хороші результати в першу чергу, через те, що мозок дитини націлений на пізнання, і під час його активного росту (2-6 років) йому не потрібна жодна мотивація для навчання. Досліджувати та дізнаватися щось нове – найважливіше і найулюбленіше заняття будь-якого малюка. Завдання батьків у цей визначний період у житті дитини полягає у створені умов для отримання, необмежених можливостей розвитку, а що Ваш малюк вибере з великого списку можливостей, який рід занять - вирішувати Йому.

 

Розвиваємо разом Великих геніїв Великого життя!!!