Меню

Монтесорі

Методика Марії Монтессорі.

Девіз методики: «Допоможи мені це зробити Самому!»

Методика заснована лікарем Марією Монтессорі, направлена на розкриття унікального потенціалу, який є у кожного малюка, Вашого зокрема. Основний принцип методу Монтессорі – спонукати, налаштувати дитину до самовиховання, самонавчання, саморозвитку. Малюки навчаються перш за все, через особисті дії, призму особистісних відчуттів прожитих в дії.

Суть методики доволі невибаглива, їй понад століття. За цей час вона не тільки не втратила своєї актуальності, але й стала ще більш популярна. В основі системи – відкриття Марією Мотессорі сприятливих періодів сприйняття світу, які характерні тільки для дітей і не повторюються у дорослому віці. Особливості цих періодів у тому, що в кожний конкретний віковий проміжок часу розвивається конкретна ділянка мозку, тому завдання дорослих створити таке навколишня середовище, яке буде стимулювати розвитку навиків пов’язаних з відповідною ділянкою мозку.

Центром методики являється тріада: «Вихователь, вчитель – Дитина – Середовище (спеціально розроблений навчальний простір)». Навчальний простір ділитися на декілька зон:

            зона практичного життя, у якій дитина вчиться самостійно одягатися, пересипати, переливати, мити, чистити, перемішувати, вирізати, розфарбовувати, малювати і т.п.

            зона сенсорного розвитку вивчення навколишнього світу, якості предметів та їх властивостей.

            зона мовлення, математики, у якій дитина підтримує пізнавальні та аналітичні потреби.

Важлива деталь методики Монтессорі: усі дидактичні матеріали виготовлені з натуральних матеріалів. Під час занять дитина сама обирає зону та матеріали, вчитель спостерігає, допомагає, направляє, якщо дитині потрібна допомога.

Дана методика допоможе Вашій дитині у розвитку уваги, творчого і логічного мислення, пам’яті, мовлення, фантазії, посидючості, розвине координацію і моторику. Під час занять приділяється увага взаємодії між дітьми і засвоєнню побутової діяльності, що допомагає розвитку самостійності – діти  вчаться поважати роботу один одного, турбуватися про навколишня середовище і бути відповідальними за свій вибір. Найголовніше що в цій системі немає примусів, суперництва – дитина вчиться  легко, невимушено, у своєму власному темпі – дякуючи цьому розвивається повноцінно та гармонійно.

У центрі «Лабораторія маленьких геніїв» працюють групи раннього розвитку дитини, програми занять яких розроблені з використанням методики Монтессорі, а також інших методів раннього розвитку. Можливі групові та індивідуальні заняття з професійними педагогами, які готові передати Вашому малюкові свої знання та досвід.

Розвиваємо разом Великих геніїв Великого життя!!!