Центр Розвитку Дітей - Лабораторія маленьких Геніїв
Меню

Курс "КОНСТРУЮЄМО З ЛЄГО"

Курс «КОНСТРУЮЄМО З LEGO»

Заняття проводяться 1 раз на тиждень. Тривалість заняття – 1 год. Максимальна к-сть дітей у групі –7.

Курс розрахований на 9 місяців навчання.

Діти — природжені конструктори, дослідники і винахідники. Ці, закладені природою задатки найшвидше реалізуються й удосконалюються у конструюванні. Адже саме у цьому виді діяльності діти мають необмежену можливість вигадувати і створювати свої побудови, конструкції, проявляючи зацікавленість, кмітливість і творчість. Вони на власному досвіді пізнають конструктивні властивості окремих деталей. Можливості їх з'єднання, комбінування, оформлення. При цьому кожна дитина творить як дизайнер, засвоюючи під час творчого конструювання закони гармонії і краси.

Конструктор LEGО цінний тим, що його можна використовувати для вивчення різних понять. Тому цей конструктор ми використовуємо на заняттях, які забезпечують захопливий процес навчання. На таких заняттях ми формуємо у дітей уявлення про навколишній світ, сенсорні основи сприйняття, технічні та зображувальні навички у конструкторській діяльності, навички елементарного орієнтування у просторі, розвиваємо дрібну моторику рук. Діти вчаться слухати та розуміти звернення і розповідь педагога, відповідати на запитання, будувати речення з 4 — 6 слів, вести діалог. У них активно збагачується словник, розвивається монологічне пояснювальне мовлення.

А ще — діти вчаться працювати у колективі, не заважаючи іншим, дружно гратися у спільні сюжетно-рольові ігри.

Досвід свідчить, що робота з конструктором ЛЕГО стимулює у дошкільників розвиток творчих здібностей, забезпечує стійку мотивацію до отримання знань, до пізнання нового. Конструюючи різні моделі з дрібних деталей за схемами послідовних дій, за картиною чи за уявою, діти навчаються:

  • виконувати посильну трудову діяльність, створюючи моделі з деталей конструктора;
  • планувати свої дії відповідно до поставленої мети;
  • свідомо контролювати поведінку та узгоджувати свої дії з діями товаришів;
  • створювати конструкції високої якості, міцні та естетично привабливі;
  •  керуватися схематичною інструкцією у своїй діяльності;
  • аналізувати результати своєї праці та виправляти помилки.

У дітей формуються уявлення про сенсорні еталони, технічні навички конструктивної діяльності, навички орієнтації у просторі та на площині.

Такі вміння і навички закладають фундамент учбової діяльності майбутніх школярів. Діти, що захоплюються конструюванням, відрізняються багатою фантазією і уявою, активним прагненням до творчої діяльності, бажанням експериментувати, винаходити. У них добре розвинене просторове, логічне, математичне, асоціативне мислення, пам'ять, що є основою інтелектуального розвитку і показником готовності дитини до навчання у школі.

По закінченні курсу діти отримають диплом.